O firmie

Kim jesteśmy?

Jesteśmy rodzinną firmą działająca na rynku polskim pod nazwą Agencja AMK od 1992 roku.

Od początku istnienia firmy przywiązujemy ogromną wagę do wysokiej jakości obsługi i szybkiej realizacji zamówień. Satysfakcja klienta z dokonanego zakupu i jego zadowolenie podczas użytkowania produktu są naszym priorytetem.

Jaki jest nasz cel?

Naszym celem jest dostarczanie klientom z całej Polski wysokiej jakości innowacyjnych rozwiązań, które zwiększają komfort i wydajność pracy. Asortyment dobieramy do potrzeb zarówno

  • indywidualnych klientów,
  • hobbystów i pasjonatów obróbki drewna,
  • jak i do firm i zakładów produkcyjnych.  

Poznaj bliżej niektóre z firm, z którymi współpracujemy:

Firma Lamello to szwajcarska firma, znana przede wszystkim jako wynalazca bukowej złączki do drewna, zwanej potocznie lamelką. Firma wyspecjalizowała się w tworzeniu różnorodnych, rozwiązań systemowych do łączenia. Produkty Lamello to synonim innowacyjności i wysokiej jakości oferowanych rozwiązań.

Firma Record Power wywodząca się z Wielkiej Brytanii, mająca ponad 100-letnią historię, to znany w Europie producent maszyn stolarskich, akcesoriów i narzędzi do obróbki drewna. Maszyny przeznaczone są przede wszystkim dla pasjonatów obróbki drewna, osób kreatywnych, pragnących urzeczywistniać swoje projekty. Record Power dostarcza również większe maszyny, które z powodzeniem można stosować jako urządzenia uzupełniające w małych i średniej wielkości zakładach.

Z kolei firma Sjobergs, obchodząca w roku 2022 100-lecie swojej działalności, to wywodzący się ze Szwecji producent wysokiej jakości stołów stolarskich i akcesoriów do nich. Stół stolarski Sjobergs znajdzie na pewno zastosowanie w każdym zakładzie stolarskim a także przydomowym warsztacie.  Oferta Sjobergs obejmuje również rozwiązania do celów edukacyjnych.

Od 2020 roku w Naszej ofercie znalazła się też maszyna, będąca swego rodzaju novum na skalę światową. Mowa o frezarce CNC SmartBench brytyjskiej firmy YetiTool.  Pełnoformatową frezarkę można wykorzystać do obróbki wielu różnorodnych materiałów:

  • miękkich i twardych gatunków drewna,
  • płyty stolarskiej, wiórowej,  laminowanej, MDF,
  • tworzyw sztucznych,
  • Corianu, Staronu,
  • szkła akrylowego czy blachy aluminiowej.

SmartBench pozwala każdemu użytkownikowi na zindywidualizowane podejście do zadań i projektów.

Nasza oferta obejmuje również rozwiązania zwiększające wydajność i efektywność klejenia. Systemy klejowe AMK obejmują ciśnieniowe zbiorniki klejowe, ręczne nakładarki kleju (z wałkiem) czy proste, ręczne podajniki kleju (z pędzlem). Wiele rozwiązań wykonywanych jest na indywidualne potrzeby klienta.

Warto również wspomnieć o naturalnych impregnatach do drewna - Odie’s. To oleje, woski, pigmenty produkowane w Stanach Zjednoczonych. Preparaty stworzone tylko i wyłącznie z naturalnych składników. Mogą być z powodzeniem stosowane zabezpieczenia i wydobywania walorów estetycznych drewna, ale nadają się również do wykańczania i impregnacji innych materiałów: kamienia, betonu, skóry czy tworzyw sztucznych.

KNAPP® to austriacka firma rodzinna, która istnieje na rynku od ponad 30 lat i specjalizuje się w produkcji różnorodnych typów złączy przeznaczonych dla branży obróbki drewna, od mebli po okna i fasady po cały dom. Złącza Knapp stosowane w meblarstwie i wyposażeniu wnętrz łączy jedno: są niewidoczne po montażu, samozaciskowe i można je zdemontować. Prawie wszystkie złącza składają się z dwóch identycznych części i zachwycają swoją prostotą.

Nasza firma jest przedstawicielem firmy Knapp w Polsce. Oferujemy cały asortyment tego producenta, a nie tylko ten, który jest aktualnie dostępny na naszej stronie - asortyment firmy jest przez nas sukcesywnie uzupełniany. W razie zainteresowania jakimkolwiek produktem firmy Knapp prosimy o kontakt. Zapraszamy!


Zawsze chętnie służymy pomocą dlatego w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Kto pyta nie błądzi!

Pozdrawiamy serdecznie
Zespół Agencja AMK