SC3 Uchwyt tokarski M33 x 3,5 mm, śr. uchwytu 90 mm, w zestawie art. 62313, 62572, 10006

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: RP61065
  • Producent: RECORD POWER
  • szt.
  • Cena netto: 419,14 zł 600,56 zł 515,54 zł

SC3  - uchwyt ten jest lżejszy i bardziej kompaktowy niż SC4. Powoduje to, że można go stosować na prawie każdym modelu małej i średniej wielkości tokarki i czyni go kompatybilnym z pełną gamą dostępnych szczęk. Kompaktowa budowa zmniejsza obciążenie wrzeciona tokarki i daje lepszy i łatwiejszy dostęp w przypadku toczenia mniejszych elementów. Dłuższe ślizgi szczęk zapewniają dużą siłę mocowania, nieporównywalną z żadnym typem, o tym samym zakresie obróbki, dostępnym na rynku.

Uchwyt wraz z akcesoriami dostarczany jest w poręcznej walizce.

 Uchwyt tokarski SC3

Skład zestawu:

  • SC3 Uchwyt tokarski o średnicy 90 mm
  • 62313 Komplet szczęk 50 mm
  • 62572 Pierścień 2" / 50 mm do uchwytu tokarskiego, śr. 87 mm, mocowanie obrabianego elementu na śruby
  • 10006 Śruba do drewna
  • 61016 Klucz


Precyzyjna obróbka

Precyzyjnie wykonane elementy zębate uchwytu wykonane w technologii True-Lock™ , gwarantują bardzo wysoką dokładność oraz zapewniają płynne i solidne działanie.

Masywne ślizgi szczęk

Wzmocnione i wydłużone ślizgi szczęk zapewniają dużą siłę mocowania i wytrzymałość łożyska na obciążenia.

Ślizgi wykonane są z wysokiej jakości stali, wzmocnionej podczas obróbki cieplnej niklem i miedzią, co zapewnia ich nadzwyczajną wytrzymałość.

Uchwyt tokarski SC4 korpus

Obsługa jedną ręką

Uchwyty SC3 i SC4 można obsługiwać tylko jedną ręką używając klucza, druga ręka pozostaje wolna do zamocowania elementu obrabianego. Klucz imbusowy z kulką do uchwytu SC4 ma wielokierunkowe działanie i zapewnia łatwy dostęp do toczonego elementu.

Uchwyt tokarski SC4 obsługa jedną ręką

System mocowania szczęk

System mocowania szczęk w uchwytach SC3 i SC4 pasuje nie tylko do zestawów szczęk oferowanych przez Record Power ale jest również kompatybilny do uchwytów Nova oraz szczęk marki Robert Sorby.

System mocowania szczęk w uchwycie

Śruba do drewna

Uchwyty SC3 i SC4 są dostarczane z niezbędną śrubą do drewna Record Power. Śruba ta nadaje się idealnie do mocowania elementów, z których mają być toczone np. miski. Śruba jest trzymana w szczękach uchwytu zapewniając wysoką siłę mocowania. Oznacza to, że nie jest potrzebny dodatkowy uchwyt śrubowy – uchwyt może pozostać zamocowany na tokarce co znacznie oszczędza czas i dodatkowe, zbędne w tym wypadku, czynności.

Uchwyt tokarski SC4 śruba do drewna