Sabre 450 Pilarka taśmowa, szerokość cięcia 445 mm, w komplecie z oświetleniem LED i zestawem 3 taśm

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: RP68001k1
 • Producent: RECORD POWER
 • szt.
 • Cena netto: 7 823,87 zł 9 884,20 zł 9 623,36 zł
 • Niedostępny

Sabre 450 Profesjonalna pilarka taśmowa do drewna

Sabre 450 Pilarka taśmowa - w komplecie z oświetleniem LED i zestawem 3 taśm tnących
Pilarki taśmowe SABRE to kolejny krok ewolucyjny w ofercie Record Power. Do rozwiązań zastosowanych w asortymencie Premium, w modelu SABRE-450 wprowadzono kilka fantastycznych, nowych funkcji, dzięki czemu uzyskano też największą pilarkę taśmową w całej ofercie Record Power. Silnik o mocy wyjściowej 1500 W (2 KM) napędza ciężkie, żeliwne koła z mocą wystarczającą, aby poradzić sobie z najbardziej trudnymi cięciami. Funkcja szybkiego ustawiania ogranicznika, prowadnice sprężynowe, zwalnianie naciągu taśmy na mimośrodzie, dwustronne mocowanie ogranicznika, sprawiają, że pilarka jest łatwa pod względem obsługi i ustawiania – pozwala użytkownikowi na całkowite skoncentrowanie się na wykonywanym projekcie. Ponadto model SABRE-450 posiada elektromechaniczny układ hamulcowy, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w środowiskach edukacyjnych.
 
Pilarka taśmowa Sabre 450 posiada szereg nowych rozwiązań, sprawiających, że jest ona bardziej wydajna, dokładniejsza i łatwiejsza w użyciu.
Dzięki dużej mocy silnika 2KM (1,5kW) może sobie poradzić z najcięższymi cięciami. Model ten wyposażony jest dodatkowo w elektromechaniczny system hamowania, dzięki czemu maszyna może być wykorzystywana także do celów szkoleniowych.
Inne cechy pilarki taśmowej Sabre 450 to:
 • regulacja ogranicznika na mimośrodzie,
 • prowadnice sprężynowe,
 • dwustronne mocowanie ogranicznika,
 • funkcja napinania taśmy tnącej poprzez mimośród.

Żeliwne koła pilarki

Żeliwne koła Sabre 450

Koła pilarki są precyzyjnie pokryte okładziną gumową przyczyniając się do powstania efektu koła zamachowego - zapewniają płynne cięcie. Pilarka  wyposażona jest w wygodny w obsłudze system naciągu taśmy.


Elektromechaniczny system hamowania

Ogranicznik Sabre 450

Gwarantuje użytkownikowi większe bezpieczeństwo i szybkie zatrzymanie maszyny.


Dwustronne mocowanie ogranicznika

Mocowanie ogranicznika Sabre 450

Ogranicznik umieszczony został z prawej strony ostrza dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji mocowania ogranicznika - wytłoczenie ogranicznika znajduje się po przeciwnej stronie uchwytu.


Naciąg taśmy

Naciąg taśmy pilarki taśmowej Sabre 450

Naciąg taśmy zwolniony zostaje przy pomocy jednego ruchu dźwignią. Wymiana taśmy tnącej jest bardzo łatwa i szybka - po wymiany taśmy na nową maszyna automatycznie ustawia naciąg nowej taśmy z uwzględnieniem naciągu ostatnio używanego narzędzia. System ten znacznie przyspiesza i ułatwia proces zmiany taśmy. Pozwala on także na zwalnianie naciągu taśmy, gdy maszyna nie jest użytkowana i szybki powrót do pierwotnego naciągu po ponownym włączeniu do eksploatacji.


System prowadzenia taśmy tnącej

System prowadzenia taśmy tnącej Sabre 450
Prosta regulacja prowadzenia taśmy tnącej poprzez zastosowanie sprężynujących prowadnic taśmy - łatwe i szybkie ustawienie bez użycia narzędzi.

Ogranicznik

Ogranicznik Sabre 450

Ogranicznik wykonany z wysoko jakościowego wytłaczanego profilu umieszczonego został na żeliwnej podstawie. Cała konstrukcja przesuwana jest po masywnej, stalowej prowadnicy, co zapewnia dużą precyzję i wyjątkową wytrzymałość podczas cięcia.


Dwustronny mechanizm obrotowy

Dwustronny mechanizm obrotowy Sabre 45

Precyzyjne pochylenie stołu pod kątem do 45º, realizowane jedną ręką dzięki dużej i łatwo dostępnej dźwigni blokującej jest możliwe dzięki zastosowaniu solidnego dwustronnego mechanizmu obrotowego stołu (w stylu przemysłowym) wyposażonym w system zębatkowy.


Drążek do poziomowania stołu

Drążek do poziomowania stołu Sabre 450

Prosty i skuteczny drążek poziomujący umożliwia idealne wyrównanie stołu pilarki.


Okienko rewizyjne

Okienko rewizyjne Sabre 450

Okienko rewizyjne daje użytkownikowi możliwość obserwacji ostrza na kole z boku, dzięki czemu kontrola ostrza jest znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza.


Imak

Imak Sabre 450

Ułatwiona regulacja (opuszczanie i podnoszenie) poprzez zastosowanie imaku wyposażonego w specjalną śrubę oraz mechanizm zębatkowy.


Pozycjonowanie ogranicznika

Pozycjonowanie ogranicznika Sabre 450

Łatwe i szybkie wyrównanie ostrza do ogranicznika - nie wymaga regulacji listwy ogranicznika.


Prowadnica

Prowadnica Sabre 450

Prowadnica pozostaje równoległa do stołu dzięki zastosowaniu podkładek po prowadnicą - umożliwiając jednocześnie swobodne poruszanie się po nim.


Bardzo mocny system naciągu taśmy

Bardzo mocny system naciągu taśmy Sabre 450

Zespół napinacza taśmy pilarki Sabre 450 zapewnia dużą wytrzymałość, w celu właściwego naciągania największych taśm tnących i zapewniania nienagannej pracy przy najcięższych cięciach.


Wskaźnik wysokości

Wskaźnik wysokości Sabre 450

Specjalna podziałka, umieszczona na osłonie taśmy, pokazuje wysokość koszenia, co stanowi idealne narzędzie do dokładnego ustawienia prowadnic do wymaganej pozycji.

Zakres dostawy:
 • Sabre 450 Pilarka taśmowa pionowa do drewna
 • Magnetyczne oświetlenie LED (art. 59000)
 • Zestaw 3 taśm tnących - 1/4", 3/8" i 3/4" (art. BB153-3PACK)
Dane techniczne:
Model Sabre 450
Moc P1 / P2 (znamionowa / rzeczywista) 2000 W / 1500 W
Szerokość cięcia 445 mm
Maks. wysokość cięcia 320 mm
Długość taśmy 153"
Prędkość taśmy 1000 m/min
Zakres szerokości taśm 1/4 - 1 3/8"
Wymiary stołu 658x400 mm
Odległość stołu od podłogi 900 mm
Średnica przyłącza do odciągu 100 mm
Wymiary maszyny (dł. x szer. x wys.) 740 x 976 x 1880 mm
Waga 149 kg