Folie - opisy funkcjonalne

1) Folie przeciwsłoneczne wewnętrzne

Standardowo folie przeciwsłoneczne wewnętrzne stosowane są na wszystkie typy okien. Zapewniają podwyższenie komfortu przebywania w pomieszczeniach w słoneczne gorące dni, redukując przepływ promieni słonecznych przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej przepuszczalności światła dziennego. Zaletą folii przeciwsłonecznych - głównie refleksyjnych, jest duży komfort pracy przy komputerze gdyż w monitorach komputerów nie powstaje efekt „odbicia” poprzez zmniejszenie przenikania światła widzialnego (oślepiającego). Folie przeciwsłoneczne prawie do zera redukują szkodliwe promieniowanie UV. Pomagają również zmniejszyć koszty zużycia energii potrzebnej do działania klimatyzacji. Folie refleksyjne (tzw. lustro weneckie) przy stworzeniu odpowiednich warunków świetlnych zapewniają dyskrecję, (pozwala widzieć nie będąc widzianym).


2) Folie przeciwsłoneczne zewnętrzne

Standardowo folie przeciwsłoneczne zewnętrzne stosowane są na wszystkie typy okien. Są one uzupełnieniem grupy folii przeciwsłonecznych. Dzięki specjalnie opracowanemu klejowi umożliwiony jest ich montaż od zewnętrznej strony okna. Zapewniają podwyższenie komfortu przebywania w pomieszczeniach w słoneczne gorące dni, redukując przepływ promieni słonecznych przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej przepuszczalności światła dziennego. Dodatkowym atutem przemawiającym za zamontowaniem folii na zewnętrznej stronie okna jest bezpośrednie odbicie energii słonecznej (wypromieniowanie jej do otoczenia), oraz absorpcja energii na zewnętrznej powierzchni okna. Zaletą folii przeciwsłonecznych – głównie refleksyjnych jest duży komfort pracy przy komputerze gdyż w monitorach komputerów nie powstaje efekt „odbicia” poprzez zmniejszenie przenikania światła widzialnego (oślepiającego). Folie przeciwsłoneczne prawie do zera redukują szkodliwe promieniowanie UV. Pomagają również zmniejszyć koszty zużycia energii potrzebnej do działania klimatyzacji.


3) Folie na poliwęglan

Folia przeznaczona jest do ochrony przeciwsłonecznej poliwęglanu, lexanu i plexi. Nowa konstrukcja, skład chemiczny kleju oraz parametry wytrzymałościowe zapewniają bardzo dobre właściwości przeciwsłoneczne.

Folia ta przekształca powierzchnie poliwęglanowe lub wykonane z plexi w skuteczną barierę termiczną, zabezpieczając również przedmioty znajdujące się pod nimi przed płowieniem.

Główne zalety stosowania folii na poliwęglan:

  • posiada specjalną warstwę odporną na rysowanie, przystosowaną do montażu zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego
  • zastosowany klej nie wchodzi w reakcję z podłożem przez co możliwe jest bezproblemowe usunięcie folii bez pozostawiania śladów po kleju;
  • zabezpiecza poliwęglan oraz plexi przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, znacząco wydłużając jego żywotność;
  • posiada gwarancję przy instalacji zewnętrznej na 12 miesięcy (wewnętrzna 2 lata);
  • zalecana do stosowania na świetlikach szklanych, ogrodach zimowych i wszędzie tam, gdzie ochrona przed nagrzewaniem się i przepuszczalność światła dziennego stanowią priorytet.


4) Folie bezpieczne i antywłamaniowe

Głównym zadaniem folii bezpiecznych i antywłamaniowych jest wzmocnienie szyby. W zależności od grubości folii może ona zapobiec przed rozpryśnięciem się szkła lub znacznie utrudnić, a nawet uniemożliwić sforsowanie szyby przez włamywaczy. Szyba z naklejoną folią pęka ale ma za zadanie pozostać jak najdłużej w całości. Wytrzymałość szyby jest uzależniona od zastosowanej folii (im folia grubsza tym większa wytrzymałość szyby). Wszystkie oferowane przez nas folie posiadają atesty ITB oraz PZH.


5) Folie Anti - Grafiti

Priorytetowym zadaniem folii Anti-Graffiti jest zabezpieczenie powierzchni szklanych przed aktami wandalizmu przy użyciu np. farb. Folia ta posiada warstwę ochronną odporną na zarysowania, z której farba, spray, długopis itp., mogą zostać zmyte za pomocą tradycyjnych środków czyszczących. W przypadku całkowitego zniszczenia folii możemy ją szybko zdemontować lub wymienić na nową.


6) Folie samochodowe

Folie samochodowe występują w wielu kolorach i o różnym stopniu przyciemnienia, co umożliwia nadanie każdemu pojazdowi własnego stylu. Wszystkie oferowane przez nas folie są termokurczliwe, co pozwala zainstalować folię na szybach profilowanych w jednym kawałku bez potrzeby łączenia.

Dodatkowym atutem folii samochodowych są jej funkcje typowo użytkowe. Większość folii zatrzymuje do 99% szkodliwego promieniowania UV, przez co chronią wnętrze samochodu, tapicerkę oraz pozostawione przedmioty przed odbarwieniem. Wspomagają działanie klimatyzacji w upalne dni blokując do 70% całkowitej energii słonecznej. Pozwalają na komfortowe podróżowanie poprzez zredukowanie do minimum efektu olśnienia świetlnego oraz oślepiania przez inne pojazdy. Zwiększają bezpieczeństwo – szkło pokryte folią jest bardziej odporne na stłuczenia.

Nowością w naszej ofercie jest ochronna folia na karoserię - Paint Protection Film. Zabezpiecza ona powierzchnię samochodu przed odpryskami lakieru od uderzeń kamieniami, przed owadami oraz zarysowaniami. Służy do zabezpieczenia takich części samochodu jak maska, części zderzaka, obudowy lusterek bocznych, światła i inne.