Folie ochronne na lakier

INSTRUKCJA MONTAŻU BEZBARWNEJ FOLII OCHRONNEJ NA LAKIER

Paint Protection Film

Niezbędne materiały i narzędzia.
1. Zraszacz ciśnieniowy do zwilżania folii i powierzchni lakierowanej pojazdu.
2. Wyciskacz gumowy.
3. Nożyk z ostrzem wymiennym.
4 . Ręczniki papierowe do osuszania i wycierania powierzchni.

Sposób montażu.
Podstawowym warunkiem przed przystąpieniem do montażu folii jest bardzo dokładne umycie pojazdu, lub miejsc gdzie będzie montowana folia. Wszelkie pozostawione nieczystości na lakierze będą widoczne pod folią oraz spowodują złą jakość wizualną oklejanego elementu.

Pierwszym krokiem jest wycięcie formatu danego elementu karoserii zachowując niewielki nadmiar. Przy elementach mniej skomplikowanych można wyciąć element bezpośrednio z folii lub za pomocą wcześniej przygotowanego szablonu.

Montaż folii wykonujemy na mokro, spryskując zarówno samą folię od strony kleju, jak i powierzchnie oklejanego elementu, po czym za pomocą gumowej wyciskaczki usuwamy powietrze oraz płyn (woda zmieszana np. z szamponem Bambino w proporcji 5ml szamponu na 1 litr wody) znajdujący się po między folią a oklejanym elementem. Zaletą folii Paint Protection Film jest możliwość wielokrotnego podniesienia folii i poprawienia ewentualnych błędów w montażu, należy pamiętać o każdorazowym spryskaniu płynem powierzchni pomiędzy folią a oklejanym elementem. Po zakończeniu oklejenia danego elementu karoserii wycieramy powierzchnie miękkimi ręcznikami papierowymi w celu jej osuszenia.

 

UWAGA !

Nie nakładać folii przy temperaturze poniżej 5°C.
Idealna temperatura montażowa 19-21 0 C.

Aby zminimalizować ilość zanieczyszczeń (kurz, pył, prusza), które mogą dostać się pod folię, montaż najlepiej wykonywać w pomieszczeniach zamkniętych (garaż, hala).
Pierwsze mycie pojazdu po ok. 7 dniach od zakończenia montażu folii Paint Protection Film .