Nakładarka 10 kg z pistoletem sterowanym pneumatycznie z rękojeścią

 • szt.
 • Cena netto: 5 430,91 zł 6 680,02 zł
Nakładarka 10 kg z pistoletem sterowanym pneumatycznie z rękojeścią

Klej wlewamy do zbiornika. Zamykamy pokrywę doprowadzamy sprężone powietrze (2-5 bar). Zakładamy właściwie dobraną dysze klejową. Na pistolecie regulujemy ilość podawanego kleju – urządzenie jest gotowe do pracy.

 • precyzyjne dozowanie ilości podawanego kleju
 • nakładanie dokładnie tam gdzie potrzeba
 • urządzenie natychmiast gotowe do użycia
 • jedno napompowanie wystarczy do opróżnienia całego zbiornika – nie wymaga ciągłego zasilania sprężonym powietrzem
 • Podczas przerw w pracy dysze zanurzamy w zewnętrznym zbiorniku z wodą – po przerwie wracamy do pracy.
 • Bogata oferta dysz klejowych standardowych. Wykonujemy dysze pod indywidualne zamówienie, wg wzoru lub rysunku.
Dane techniczne:
Model Nakladarka 10 kg z pistoletem sterowanym pneumatycznie z rękojeścią
Typ pistoletu sterowany pneumatycznie z rękojeścią 20102
Ilość pistoletów NK 110106 - 1 pistolet
NK 110206 - 2 pistolety
Pojemność zbiornika 10 kg
Wyposażenie standardowe:
 • Zbiornik
 • 1 x Pistolet sterowany pneumatycznie 20102 (opcjonalnie z 2 pistoletami art. nr NK110206)
 • Wąż 4 metry
 • Dysza szpic
 • Pojemnik na wodę (do zanurzenia dysz podczas przerw w pracy)
Opis szczegółowy

Niezależnie od wielkości nakładarki zbudowane są z zbiornika ciśnieniowego wykonanego ze stali nierdzewnej, żeliwnej pokrywy z manometrem, zaworem bezpieczeństwa, zaworem do napełniania sprężonym powietrzem i wyjściem do którego podłączony jest wąż zakończony jednym lub dwoma pistoletami klejowymi z dyszą szpic. W skład urządzenia wchodzi też zewnętrzny pojemnik na wodę, do przechowywania pistoletu podczas przerw w pracy.

Praca z nakładarką jest bardzo prosta. Klej wlewamy do zbiornika (lub pośredniego wiaderka), zamykamy pokrywę, doprowadzamy sprężone powietrze (2-5 bar) – jedno napompowanie wystarczy do opróżnienia całego zbiornika. Dzięki temu nakładarka jest bardzo uniwersalna i mobilna (nie musi być podłączona do kompresora). Zakładamy właściwie dobraną dyszę klejową. Na pistolecie regulujemy ilość podawanego kleju – urządzenie jest gotowe do pracy.

Kluczowe jest właściwe dobranie dyszy do kształtu elementu na który klej ma być naniesiony oraz właściwe wyregulowanie pistoletu. Ilość podawanego kleju nastawiamy obracając śrubę regulacyjną znajdującą się za spustem pistoletu. A dyszę dobieramy z szerokiej oferty standardowej lub zamawiamy dyszę specjalną wykonaną na zamówienie na podstawie rysunku lub wzoru połączenia.

Cel jest taki aby klej znajdował się dokładnie w miejscu przeznaczenia w określonej w dokumentacji ilości i aby proces nakładania przebiegał sprawnie. Nakładanie kleju tymi urządzeniem daje takie możliwości. Zastosowanie ich ma więc istotny wpływ nie tylko na wytrzymałość połączenia i ilość zużytego kleju ale także znacznie zwiększa wydajność produkcji, a poprzez zmniejszenie lub eliminacje wycieków ogranicza do minimum zużycie narzędzi lub taśm ściernych.

Nakładając klej w gniazda pod kołek lub czop możemy podawać stałą dawkę kleju, rozprowadzoną na ściany gniazda a nie tylko na jego dno. Pracując butelką najpierw nalewamy klej a następnie patyczkiem rozcieramy go w gnieździe. Operacja ta trwa wówczas o wiele dłużej i nie mamy kontroli nad tym ile tak naprawdę kleju zużywamy. Nakładanie kleju ma płaszczyzny, np. pod fornir odbywa się dyszą walcową z wałkiem gumowym. Tutaj również to my decydujemy ile kleju ma być naniesione: więcej lub mniej. Przy nakładarce ręcznej jest to stała dawka o pędzlu już nie wspominam.

Wielkość zbiornika nakładarki dobieramy tak aby klej wystarczył najlepiej na pełną zmianę produkcyjną lub określoną partię materiału. Zyskujemy w ten sposób cenne minuty uciekające na jego zbyt częste napełnianie. To rozwiązanie daje możliwość pełnej kontroli zużycia kleju. Na wykonanie określonej partii elementów, na ilość godzin pracy ma wystarczyć dana ilość kleju. Oczywiście możemy dobrać zbiornik tak, aby wystarczył na kilka dni. Dopóki urządzenie jest szczelnie zamknięte nie ma ryzyka utwardzenia kleju. Nawet jeśli nakładarka nie będzie używana kilka dni nie ma potrzeby opróżniania zbiornika. W przypadku przerw w pracy czyścimy tylko dyszę klejową a pistolet zanurzamy w pojemniku z wodą zawieszonym na zbiorniku. Wracając do pracy wycieramy pistolet, zakładamy dyszę i do dzieła.

Przyrównując to do pracy butelką którą trzeba kilka razy dziennie napełniać lub smarowania pędzlem, który trzeba kilka seta razy zamoczyć i często myć widać duże oszczędności w czasie pracy.

Prosta budowa, brak elektroniki i skomplikowanych mechanicznych elementów sprawia, że nakładarki z Systemu Klejowego Agencji AMK cechuje długa żywotność. Przy prawidłowej eksploatacji urządzenia te bez większych nakładów funkcjonują przez wiele lat. Zakup nawet jednej nakładarki i kilku typów dysz klejowych tworzy bardzo wszechstronne i w konsekwencji tanie urządzenie przynoszące wymierne korzyści.