OSTRZARKI MECHANICZNE

OSTRZARKI MECHANICZNE

Zawsze ostre narzędzia

Dobry warsztat nie może obejść się bez solidnego systemu ostrzenia i szlifowania. Jeżeli szukasz uniwersalnego urządzenia, dzięki któremu będziesz w stanie naostrzyć praktycznie każdy rodzaj narzędzi z krawędziami, to trafiłeś w idealne miejsce. W swojej ofercie posiadamy szeroką gammę ostrzarek, w różnych przedziałach cenowych dzięki czemu na pewno znajdziesz idealne urządzenie dla siebie.

Ostrzarki wolnoobrotowe chłodzone wodą

Urządzenia Tormek oraz Record Power serii WG eliminują ryzyko przegrzania się narzędzia i utraty twardości ostrza dzięki zastosowaniu niskiej prędkości obrotowej i stałego chłodzenia wodą podczas ostrzenia. Taka szlifierka wolnoobrotowa na mokro, to idealne rozwiązanie do pracy w każdym warunkach, ponieważ niweluje ona ryzyka powstawania iskier. Ostrzarki Record Power wyposażone zostały dodatkowo w proste panele sterujące do regulacji prędkości obrotowej.

Przyrządy do ostrzenia

Do wszystkich dostępnych ostrzarek istnieje możliwość zakupienia dodatkowych akcesoriów i oprzyrządowania, dzięki którym bez problemu naostrzysz m.in.  

♦ dłuta ♦ siekiery ♦ noże ♦ nożyczki ♦ wiertła ♦ strugi ♦ ostrza proste ♦ narzędzia drzeworytnicze ♦

Uwaga! Wszystkie przyrządy do ostrzenia Record Power i Tormek są wzajemnie kompatybilne. W obydwu przypadkach mocowane są one do trzpienia o średnicy 12 mm.

Utrzymanie ostrej krawędzi tnącej

Piły, noże, wiertła, strugi to elementy, których wydajna praca zależy od jakości krawędzi tnącej. Naturalnym zjawiskiem jest zużywanie się ostrza w miarę pracy.

Z pomocą przychodzą nam producenci ostrzarek mechanicznych, zwanych także szlifierkami do narzędzi lub szlifierkami wolnoobrotowymi. Urządzenia te pozwalają precyzyjnie i szybko naostrzyć różnego rodzaju ostrza. Ostrzarki, często nazywane też ostrzałkami elektrycznymi, znajdą zastosowanie w zakładzie stolarskim, tartaku oraz w przydomowym warsztacie każdego majsterkowicza i pasjonata.


Dostępne w tej kategorii rozwiązania Tormek i Record Power są powszechnie używane przez kucharzy jako szlifierki wolnoobrotowe do ostrzenia noży. W połączeniu z przyrządem do ostrzenia noży uzyskasz zawsze idealną i bardzo ostrą krawędź tnącą, która znacząco przełoży się na wydajność i komfort pracy.

Ostrzarki do narzędzi skrawających

Zgodnie z definicją skrawanie to obróbka, polegająca na usuwaniu warstwy materiału i przekształceniu go na wióry. Do tego rodzaju obróbki wykorzystywane są narzędzia skrawające, do których można zaliczyć m.in. dłuta i noże tokarskie, dłuta rzeźbiarskie, noże strugarskie czy wiertła.

Jeżeli używane przez Ciebie ostrze straciło swoją pierwotną ostrość i szukasz sposobu na ostrzenie narzędzi skrawających do ostrzarka wolnoobrotowa w połączeniu z odpowiednimi przyrządami do ostrzenia idealnie się do tego nadaje!

pokaż więcej
Promocje
Ostrzarka wodna TORMEK T-4

Ostrzarka wodna TORMEK T-4

Dostępność: Jest
ściernica ⌀200 mm
brutto: 2 490,00 zł
(netto: 2 024,39 zł)
2 731,24 zł
Promocje
Ostrzarka wodna TORMEK T-8

Ostrzarka wodna TORMEK T-8

Dostępność: Jest
ściernica ⌀250 mm
brutto: 3 688,77 zł
(netto: 2 999,00 zł)
4 847,07 zł
Promocje
Ostrzarka wodna TORMEK T-8 Custom

Ostrzarka wodna TORMEK T-8 Custom

Dostępność: Jest
ściernica ⌀250 mm
brutto: 2 699,00 zł
(netto: 2 194,31 zł)
3 011,80 zł