Coronet Herald tokarka do drewna z odlewu żeliwnego z elektroniczną regulacją prędkości, M33, w komplecie stopy montażowe

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: RP16007-PK/A
  • Producent: RECORD POWER
  • szt.
  • Cena netto: 3 702,65 zł 4 932,66 zł 4 554,26 zł
Tokarka do drewna Coronet Herald

Masywna tokarka do drewna wykonana z odlewu żeliwnego z elektroniczną regulacją prędkości

Najnowszy model tokarki oferowany przez Record Power jest owocem wieloletnich doświadczeń tego producenta w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości tokarek do drewna.

Dzięki wsparciu wielu profesjonalnych tokarzy oraz ambitnych amatorów powstała maszyna światowej klasy przeznaczona dla tokarzy na każdym poziomie zaawansowania.

Dzięki zastosowaniu wielu innowacyjnych rozwiązań tokarkę Record Power  model HERALD cechuje duża moc i duży zakres obróbki przy kompaktowej budowie i korzystnej relacji ceny do parametrów obróbki.

Nowoczesne wzornictwo z eleganckimi, zrównoważonymi  krzywiznami przypomina produkowane wcześniej tokarki Coronet i ma odzwierciedlenie w historii Record Power poprzez uzyskanie bardzo wydajnego urządzenia. Model HERALD nie tylko wygląda bardzo dobrze. To jest naprawdę bardzo dobrej jakości tokarka. W najdrobniejszych detalach widoczna jest dopracowanie zastosowanych rozwiązań, ergonomię i bardzo dobrą jakość wykonania. Praca na tej maszynie to prawdziwa przyjemność.

Nowatorska technologia silnika

 

Silnik o mocy 750 W spełnia najnowocześniejsze standardy i posiada bardzo dobry moment obrotowy. Przełożenie siły można porównać z silnikami innych producentów, którzy oferują silniki o dwa razy większej mocy.

Trzystopniowe koło pasowe

Trzystopniowe koło pasowe zapewnia maksymalną uniwersalność. Dla większości zadań związanych z toczeniem najlepiej nadaje się środkowe koło pasowe. Zapewnia ona najlepszy moment obrotowy. Jeśli wymagana jest jednak jeszcze większa siła, istnieje możliwość przełożenia paska na najmniejsze koło pasowe. Dzięki temu uzyskamy niezwykle duże przełożenie siły, porównywalne z tym, jakie można uzyskać na znacznie większych tokarkach. Z kolei do prac związanych z toczeniem małych elementów lub prac polerskich, duże możliwości daje duże koło pasowe, gdyż pozwala na uzyskanie wysokich prędkości.

Obrotowy wrzeciennik z możliwością powtarzania ustawień najczęściej wykorzystywanych pozycji

Nietypowo dla tokarek w tej klasie cenowej, w modelu tokarki Herald można obrócić wrzeciennik o 360°. Dzięki temu uzyskujemy dobry wgląd na obrabiany element. Można także toczyć elementy o większych średnicach . Z kolei osoby leworęczne mogą toczyć w kierunku przeciwnym. Po zmianie kierunku obrotów wrzeciona otrzymamy prawdziwą tokarkę przeznaczoną dla osób leworęcznych. Umieszczony poniżej wrzeciennika system pozycjonowania, pozwala na proste ustawianie wybranych pozycji. Istnieje też możliwość przesunięcia wzdłużnego wrzeciennika po prowadnicach łoża.

W zestawie obrotowy kieł centrujący

Obrotowy kieł centrujący nadaje się idealnie do toczenia między kłami i zapobiega paleniu się powierzchni toczonego elementu.

Obsługa jedną ręką

Zarówno podtrzymka dłuta tokarskiego jak i konik wyposażone są w system szybkiego mocowania na mimośrodzie i dzięki temu można je szybko, mocno i bezpiecznie, przy użyciu jednej ręki, ustawić w wymaganej pozycji.

Pokrętła

Wrzeciennik jest wyposażony w pokrętło umieszczone z tyłu. Dzięki temu możliwy jest szybszy i prostszy montaż wyposażenia na wrzecionie.

Konik

Umożliwia mocowanie wielu akcesoriów o trzpieniu Morse'a nr 2. Konik jest bardzo masywny i zapewnia dużą stabilność.

Innowacyjne wzornictwo konika

Konik został tak skonstruowany, że posiada umieszczoną z tyłu dźwignię na mimośrodzie, do której jest bardzo łatwy dostęp. Profilowany korpus z jednej strony ułatwia przesuw konika po prowadnicach łoża.

Mocna konstrukcja podtrzymki noża tokarskiego

Duża średnica uchwytu podtrzymki (25mm) zmniejsza wibracje. Ułatwia to znacznie pracę.

System podziałowy wrzeciona

Pozwala na bezpieczne blokowanie wrzeciona w pozycji. System podziałowy posiada 24-pozycyjną indeksację.

W zestawie tarcza tokarska

Z maszyną dostarczana jest tarcza tokarska o śr. 75 mm, która umożliwia mocowanie obrabianych elementów.

Elektroniczna regulacja obrotów

Zmiana obrotów odbywa się poprzez łatwo dostępny panel sterujący. Może są także obroty w kierunku przeciwnym, np. do prac związanych ze szlifowaniem lub dla osób leworęcznych ( wolno użytkować tylko z specjalnym zabezpieczeniem przed odkręceniem, mocowanym na uchwycie lub innym tak samo działającym oprzyrządowaniem)

Dane techniczne:
Model 16007
Maksymalna średnica miski 533 mm 
Rozstaw kłów 508 mm 
Średnica toczenia powyżej łoża 355 mm 
Prędkości wrzeciona 95-3980 rpm
Uchwyt wrzeciona M33 x 3,5 mm
Stożek wrzeciona MK2
Typ silnika szczotkowy
Napięcie 230 V
Moce: P1/P2 1 kW / 0,75 kW
Wymiary 870x290x252 mm
Waga 48kg
Zakres dostawy:
  • Tokarka do drewna Coronet Herald
  • HERALD-F Odlewane stopy do montażu tokarki na podstawie (art. 16012)
  • Obrotowy kieł centrujący
  • Tarcza tokarska o średnicy 75 mm
  • Podtrzymka 8" 

Pokaz toczenia na tokarce Coronet Herald (Targi Drema 2018):