CH920 1 1/4" Nóż tokarski z ostrzem skośnym - owalny

  • szt.
  • Cena netto: 228,76 zł 312,67 zł 281,38 zł

CH920 1 1/4" Nóż tokarski z ostrzem skośnym - owalny do toczenia na gładko

CH920 1 1/4" Nóż tokarski z ostrzem skośnym - owalny

To najnowsza wersja tradycyjnego dłuta z ostrzem skośnym - ma ono owalny kształt - inny niż płaska powierzchnia dłut standardowych. Umożliwia to łatwe toczenie w poprzek podtrzymki dłuta i pozwala uzyskać pełniejszą kontrolę nad dłutem i płynniejszą pracę w przypadku toczenia filigranowych elementów. Wielu tokarzy bardzo ceni sobie tę zaletę, gdyż znacznie ułatwia pracę w porównaniu z możliwościami standardowego dłuta płaskiego.

Wytrzymały materiał

Rękojeść dłuta wykonana jest z drewna bukowego, barwionego w kolorze palisandra. Twarde drewno bukowe, odpowiednio wyszlifowane, posiada odpowiednią wagę, wytrzymałość i żywotność - wszystkie cechy dobrej jakości narzędzia.

Oprawki rękojeści są mocne i całkowicie wpuszczone w trzonki dłut.

Stal szybkotnąca

Kluczowe dla dobrej jakości narzędzia tokarskiego jest żywotność krawędzi ostrza - jest ona dziesięciokrotnie większa niż normalnej stali węglowej.

Długość trzonka

Dłuta są dostarczane w dwóch długościach - 9” (22 cm) dla dłut wymagających precyzynej kontroli (dłuta do toczenia na wrzecionie i dłuta skośne) oraz 16” (40 cm) do prac wymagających płynnych, zamaszystych ruchów (dłuta do misek).

Kształt trzonka

Trzonek ma specjalny kształt, który pozwala na trzymanie dłuta blisko jego końca, co z kolei umożliwia uzyskanie lepszej kontroli nad narzędziem. Ergonomia trzonka została wypracowana we współpracy z profesjonalnymi tokarzami.

Dane techniczne:
Model CH920 1 1/4"
Długość dłuta
61 cm
Długość trzonka 40 cm (16")
Długość ostrza 21 cm
Rękojeść drewno bukowe
Ostrze stal HSS