BS350S Pilarka taśmowa premium 14" z zestawem pił taśmowych oraz oświetleniem LED

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: RPBS350S-PK/A
  • Producent: RECORD POWER
  • szt.
  • Cena netto: 2 999,11 zł 3 819,35 zł 3 688,90 zł

BS350S Pilarka taśmowa Premium 14" z zestawem 3 pił taśmowych i oświetleniem LED (w komplecie DVD)

BS350S Pilarka taśmowa 14" z zestawem 3 pił taśmowych i oświetleniem LED
Mocna, wytrzymała maszyna dla obłożonych pracą zakładów, które ze względu na budżet czy brak miejsca w zakładzie nie mogą pozwolić sobie na zakup większego urządzenia.

Maszyna wyposażona jest w otwartą podstawę, co zapewnia maszynie lepszą stabilność. Podstawa wyposażone jest w dwa podstawowe koła transportowe, które są standardowo dostarczane z maszyną. Istnieje także możliwość doposażenia pilarki w komplet kół transportowych sterowanych pedałem (opcja).

Koła pilarki wykonane są z odlewu żeliwnego; są one dynamicznie wyważone i precyzyjnie szlifowane . Koła pokryte są wypukłą nakładką gumową, rozwiązanie zazwyczaj stosowane w droższych, przemysłowych  maszynach – daje to efekt koła zamachowego zwiększając wydajność i prędkość cięcia.

Obszerny stół pilarki umieszczony jest na obrotowym mechanizmie, co zapewnia duże oparcie i odporność na odkształcenia, także przy obróbce dużych elementów.

Ogranicznik do cięcia wzdłużnego wzorowany jest na rozwiązaniach stosowanych w przemysłowych maszynach; jest on chromowany i zamontowany na podstawie z odlewu żeliwnego. Ogranicznik jest bardzo dokładny i odporny na odkształcenia.
 

Żeliwne koła pilarki
Żeliwne koła pilarka BS350S

Koła pokryte są precyzyjnie gumową okładziną, przyczyniają się do powstania efektu koła zamachowego i zapewniają płynne cięcie. Pilarka wyposażona jest w prosty system naciągu taśmy.

Ogranicznik
Ogranicznik BS350S

Wysokiej jakości ogranicznik wykonany z wytłaczanego profilu umieszczonego na żeliwnej podstawie. Całość przesuwana jest po masywnej, stalowej prowadnicy. Wszystko to razem zapewnia wyjątkową wytrzymałość i precyzję podczas cięcia. Prosta blokada ogranicznika za pomocą mosiężnej śruby oraz dźwigni.

Obszerny, żeliwny  stół 
Obszerny żeliwny stół BS350S

Zapewnia doskonałe oparcie także podczas cięcia dużych elementów. Wykończenie powierzchni stołu zmniejsza tarcie i ułatwia przesuwanie elementu.

Ogranicznik kątowy w zestawie
Ogranicznik kątowy BS350S

Solidny i łatwy w użyciu ogranicznik do cięcia pod kątem jest dostarczany wraz z maszyną.

Naciąg taśmy
Naciąg taśmy BS350 pilarka taśma

Jeden ruch dźwigni powoduje zwolnienie naciągu taśmy. Łatwa i szybka wymiana taśmy – po zmianie taśmy maszyna automatycznie ustawia naciąg nowej taśmy uwzględniając naciąg ostatnio używanego narzędzia.  Ułatwia to znacznie i przyspiesza sam proces zmiany taśmy. Pozwala także na zwalnianie naciągu taśmy, gdy maszyna nie jest używana i szybki powrót do pierwotnego naciągu po ponownym włączeniu do eksploatacji.

Imak
Imak Bs350S

Imak wyposażony jest w specjalną śrubę oraz mechanizm zębatkowy do łatwej regulacji funkcji podnoszenia i opuszczania.

System prowadzenia taśmy tnącej
Prowadzenie taśmy w pilarce BS350S

Dobry system prowadzenia taśmy to taki, który można łatwo, szybko i precyzyjnie regulować. 
System zastosowany w pilarce BS350S, wzorowany na rozwiązaniach stosowanych w maszynach przemysłowych, można łatwo regulować prawie bez użycia narzędzi.

Mechanizm obrotowy
Mechanizm zębatkowy pilarki BS350S

Solidny, podwójny mechanizm obrotowy stołu, wyposażony w system zębatkowy zapewnia łatwe i precyzyjne, realizowane jedną ręką, pochylanie stołu pod kątem. Prosta regulacja mechanizmu za pomocą śrub umieszczonych na górze koła pilarki.

W zakresie dostawy płyta DVD
DVD BS350S

Alan Holtham przedstawia wyczerpującą prezentację odnośnie użytkowania pilarki taśmowej, jej regulacji, konserwacji i wskazówki odnośnie wyboru odpowiedniej taśmy tnącej.

Zakres dostawy:
  • BS350S Pilarka taśmowa premium z podstawą na dwóch kółkach
  • Magnetyczne oświetlenie LED (art. 59000)
  • Zestaw 3 pił taśmowych 1/4", 3/8", 5/8" do BS350S (art. BB10312-3PACK)

Dane techniczne:
Model BS350S
Moc znamionowa P1 1,4 kW 
Moc rzeczywista P2 1,1 kW
Szerokość cięcia 340 mm
Wymiary stołu 548x500 mm
Maks. głębokość cięcia 230 mm
Wysokość stołu od podłogi 998 mm
Długość taśmy 103 1/2"
Szerokość taśmy 1/4-3/4"
Prędkość taśmy 820 i 380 M/min.
Średnica króćca odciągowego 100 mm
Waga 100 kg
Wymiary WxSZxG 1795x880x780 mm