Stoly stolarskie Sjobergs

03-08-2020

Sjobergs to szwedzka firma znana na całym świecie z produkcji stołów stolarskich.

Istnieje na rynku od ponad 90 lat. Produkowane przez Sjobergs stoły przeznaczone są dla szerokiego grona odbiorców. Istnieją modele przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników a także dla majsterkowiczów czy szeroko rozumianych hobbystów. Stoły Sjobergs mogą także być wykorzystywane w gospodarstwach domowych przy wykonywaniu różnych prac naprawczych.

Stoły wytwarzane są najlepszej jakości rodzimego drewna, rosnącego w Skandynawii, pozyskiwanego zgodnie z najnowszymi trendami, jeśli chodzi o ochronę środowiska.

Stoły Sjobergs cechuje doskonałe, tak cenione w świecie, skandynawskie wzornictwo oraz wysoka jakość wykonania i wykończenia powierzchni. Stabilna i masywna konstrukcja stołów powoduje, że z powodzeniem można je użytkować przez długie lata.

Do stołów dostarczana jest szeroka gama akcesoriów, które zwiększają zakres wykorzystania stołów i czynią pracę łatwiejszą. Są to szafki, imaki, różnego rodzaju ściski, dodatkowe imadła montowane na stole. W zależności od konfiguracji, stół stolarski Sjobersg stanowi sam w sobie samodzielne stanowisko robocze.

Akcesoria Sjobergs

Stoły Sjobergs i szkolnictwo

Specjalną grupę w ofercie Sjobergs stanowią model dedykowane dla szkolnictwa i celów edukacyjnych. Stoły tej linii produkowane są w ścisłej współpracy z nauczycielami i uczniami.

Są to modele przeznaczone dla szkół zawodowych, techników, warsztatów przyzakładowych itp. instytucji, gdzie młodzi adepci różnych zawodów mają możliwość nauki konkretnych praktycznych umiejętności.  

Modele przeznaczone dla szkół są oferowane do samodzielnej konfiguracji.

W Skandynawii szeroko rozpowszechniony jest model z 4 stanowiskami roboczymi. Blaty każdego stanowiska wykonane są z lakierowanego drewna bukowego.

W zależności od przeznaczenia, stanowiska można mocować na metalowej lub drewnianej podstawie. Stanowiska można wyposażyć w ruchome, obracane taborety. W obydwu typach podstaw,  istnieje możliwość regulacji wysokości w zależności od wieku i wzrostu użytkowników. Model z drewnianą podstawą może mieć wysokość 750 lub 850 mm.

Stanowisko z metalowym stojakiem posiada możliwość regulacji w zakresie 700 - 900 mm.

Opcjonalnie można wyposażyć go w siłowniki gazowe lub podnośniki hydrauliczne, które znacznie usprawniają zmianę wysokości.

Sjobergs Junior 4

Tam gdzie nie jest wymagane tworzenie miejsc wielostanowiskowych, istnieje możliwość zakupu, na bazie stojaka metalowego, stołu z jednym lub maksymalnie dwoma blatami, także oczywiście z możliwością regulacji wysokości.

 

Podobnie jak w przypadku klasycznych stołów Sjobergs - także  dla modeli przeznaczonych dla szkolnictwa, istnieje możliwość doposażenia w różne przydatne akcesoria (standardowo stoły wyposażone są w imaki): imadło z kowadłem, dociski szybkomocujące, zacisk drewniany, okładziny korkowe - to tylko niektóre z nich.

 

Natomiast dla niższej grupy wiekowej - w przedszkolach czy szkołach podstawowych można z powodzeniem stosować oferowane przez Sjobergs stoły ze standardowej oferty: modele Junior/Senior, Nordic, Scandia czy najbardziej profesjonalne - z serii Elite.